İnşaat Haberim

Mevlana Mahallesi İmar Planı Onaylandı

Mevlana Mahallesi İmar Planı Onaylandı
Bu haber 18 Ağustos 2016 - 20:12 'de eklendi ve 154 kez görüntülendi.

İstanbul Gaziosmanpaşa Mevlana Mahallesi, İbrahim Hayırlıoğlu Caddesi ile Sefa Caddesi arasında kalan 7,17 hektarlık kısmına ilişkin hazırlanan 1 paftallık 1/5000 ölçekli nazı imar planı ve 2 paftalık 1/1000 ölçekli uygulama imar planı onaylandı.

18 Ağustos’ta askıya çıkan Gaziosmanpaşa Mevlana Mahallesi imar planı 30 günlük askıda bekleme sürecinin ardından 16 Eylül 2016’da askıdan inecek.
PLAN NOTLARI
1.    Planlama alanında onaylanacak kentsel tasarım projesi ve avan proje doğrultusunda uygulama yapılacaktır.
2.    Plan onama sınırı içerisinde her türlü uygulama 6306 sayılı afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkında kanun ve uygulama yönetmeliği uyarınca yapılacaktır.
3.    Arazi kazı dolgu yapılarak düzenlenebilir, düzenlenmiş zemin tabi zemin kabul edilecektir.
4.    Planlama alanında +/- kotu, kentsel tasarım projesinde belirlenecektir.
5.    İmar uygulama sınırları içerisinde yer alan donatılar kamu eline geçmeden uygulama yapılamaz.
6.    Bu plan kapsamında deprem yönetmeliği, sığınak yönetmeliği, otopark yönetmeliği, iski yönetmeliği, su kirliliği kontrol yönetmeliği ve konusuna göre ilgili yönetmelik hükümleri doğrultusunda uygulama yapılacaktır.
7.    5378 sayılı engelliler ve bazı kanun ve kanun hükmünde kararnameler değişiklik yapılması hakkında kanun ve bu kanun kapsamında planlama alanında yer alacak kentsel sosyal ve teknik altyapı alanlarında ve yapılarda Türk Standartları Enstitüsü’nün ilgili standardına uyulacaktır.
8.    Planlama alanı içerisinde yapılacak bütün yapılarda plan, fen sağlık güvenli yapılaşma, estetik ve çevre şartları ile ilgili mevzuat hükümlerine ve TSE tarafından belirlenmiş standartlara uyulacaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER